فارسی

به محیط دنیای ریبرگ خوش آمدید!

life-size Reeborg
با تشکّر از A. Judkis. به خاطر عکس

محیط دنیای ریبرگ برای کمک به مبتدیان برای یادگیری برنامه‌نویسی با پایتون، ایجاد شده است (جاوا اسکریپت هم پشتیبانی می‌شود).

بهتر است به مستندات که شامل یک دوره‌ی آموزشی برنامه‌نویسی است نگاهی بیاندازید تا بیشتر از موضوع سر در بیاورید.

فیلم‌های کوتاه

چند وقت قبل، چندتایی فیلم کوتاه برای راهنمایی شما ساختم. با وجود این که ظاهر برنامه از آن زمان تغییر کرده، این فیلم ها می‌بایست هنوز ظرز فکر مورد نیاز برای انجام تکالیف مورد نظر را به شما بدهند. اگر می‌خواهید آن فیلم‌ها را تماشا کنید، پیشنهاد می‌کنم که حتماً به صورت تمام صفحه و با کیفیّت HD این کار را انجام دهید.

برای کسانی که پایتون درس می‌دهند

فراگیرها در حال استفاد از ریبرگ
با تشکّر از ای. کاستانو به خاطر عکس

با این که محیط دنیای ریبرگ برای فراگیرها طرّاحی شده، توجّه خاصی هم به نیاز‌های مدرّس‌ها داده شده است. محیط‌های مختلفی با در نظر گرفتن اهداف آموزشی شما طرّاحی شده که که شاختشان باید نسبتاً آسان باشد.

اگر پایتون را با میحط ریبرگ تدریس می‌کنید واقعاً ممنون می‌‌شوم اگر با من تماس بگیرید و به من این موضوع را بگویید. در نهایت می‌خواهم یک صفحه‌ی ویژه ایجاد کنم که دااری نام آن‌هایی را که استفاده می‌کنند باشد. از روی جستجو‌های اینترنتی اطّلاع دارم که افراد زیادی از رورپل(نسخه‌ی .قبلی محیط ریبرگ برای محیط دسکتاپ) در کلاس‌ها کرده و یا می‌کنند. ولی فقط شمار کمی از مدرّس‌ها ( و چندتایی از نمایندگان سامسونگ در کره‌ی جنوبی) در مورد این کار تماس گرفته‌اند. حتماً در مستندات کنکاش کنید

برای آن‌هایی که از محیط رورپل استفاده کرده‌اند

اگر از میحط رورپل استفاده کرده‌اید و محیط خودتان را ساخته‌اید، می توانید از ابزار تبدیل برای تبدیل فایل‌های دنیای ریبرگ به قالب جدید مورد استفاده در محیط دنیای ریبرگ استفاده کنید.

اطّلاعات شخصی شما

محیط ریبرگ نیازی به ثبت نام و ورود کاربر ندارد. و هیچ اطّلاعاتی در سرورهایش ذخیره نمی‌شود. همه‌ی چیز‌های مورد نیاز برای سفارشی سازی تجربه‌های شما از آن در مروگر خودتان دخیره‌ می‌شود. در گذشته محیط دنیای ریبرگ خدمات شخص ثالثی را به کار می‌برد تا ببیند بازدیدکنندگان سایت اهل کجا هستند. در حال حاضر بیشتر کاربران از فرانسه هستند.